Polonya Kampüs Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Polonya’da Üniversite

 1. Polonya’da Üniversite
 2. Polonya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları
 3. Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinde eğitim imkanı
 4. İngilizce eğitim ve İngilizce hazırlık programları
 5. YÖK tarafından denkliği tanınan üniversitelerde eğitim
 6. Eğitim maliyetlerinin düşük olması
 7. Ekonomik yaşam maliyeti
 8. Güvenilir bir ortamda öğrenci hayatı
 9. Farklı kültürlerle tanışma olanağı
 10. Serbest dolaşım sayesinde Avrupa’nın bir çok şehrini görme imkanı
 11. 3 yıl olan lisans bölümleri sayesinde iş hayatına daha çabuk atılma
 12. Üniversite eğitimi sonrası Türkiye’de , dilerseniz Polonya veya Avrupa’nın farklı şehirlerinde çalışma imkanı

Polonya Üniversiteleri;

Polonya üniversiteleri , yurt dışında okumak isteyen herkese , yeteneklerine , tercihlerine , kariyer hedeflerine ve bütçesine göre en uygun eğitim hizmetini vererek , eğitimlerini yurt dışında sürdürmek isteyenlere iyi bir fırsat sunmaktadır.

Polonya’da üniversite denildiğinde sadece eğitim hayatı içerisinde değil, eğitim hayatından sonra da öğrencilere Avrupa’nın bütün kapılarının açılması Polonya’da üniversite  eğitimi almanın ne kadar avantajlı olduğunu göstermektedir.

Son yıllarda Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyenlerin sayısının artması aynı şekilde eğitim alanında Polonya Üniversiteleri ile Türk Üniversitelerinin ortak yapmış oldukları çalışmalar oldukça artmaktadır.

Şuanda Polonya Varşova Üniversitesinde Türkçe ile doktora yapılabilmesi buna çok büyük bir örnektir. Polonya Üniversiteleri kendi bünyelerinde,anlaşmış oldukları dünyaca ünlü firmalar ile birlikte hareket etmesi,öğrencilerinin eğitim hayatlarından sonra iş imkanı konusunda sorun yaşamamalarını sağlamaktadır.

Polonya Üniversiteleri’nin sayısı  Dünyanın en iyi Üniversiteleri listesinde gün geçtikçe artarak ilerlemesi ülkenin eğitim alanında her geçen yıl gelişerek çıtayı yükselttiğini göstermektedir.

Polonya Üniversitelerinde eğitim alan öğrencilerin Erasmus ve ya Erasmus stajı gibi programları kullanarak Avrupa’nın farklı ülkelerine gidebilme ve gelişmiş ülkelerde stajlarını tamamlayabilmeleri öğrencilerin Dünya’ya olan bakış açılarını değiştirmektedir.

Polonya’da Üniversite eğitim hayatlarını tamamlayan öğrencilerin birden çok dile hakim olabilecek olmaları da öğrenciler için en önemli artılardan dır.

Polonya’da Üniversite eğitimi sonrasında mezunların Türkiye’ye döndüklerinde ne kadar büyük bir gelişim kaydettiklerini görecek ve büyük bir değişim olduğunu fark edeceklerdir. Bunun faydasını ve dünyaya olan bakış açılarının ne kadar değiştiğini fark edeceklerdir.

Polonya Üniversiteleri , Avrupa’da Eğitim İçin Tercih Edilebilecek En İyi Ülkelerin Başında Gelmektedir.

Scroll to Top
Check Icon