Polonya Kampüs Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

İngiliz Flolojisi

Polonya’da Eğitim veren ilk yükseköğretim kurumu olan ve Avrupa’da da açılan yükseköğretim statüsündeki 2. eğitim kurumu olan Krakow Jagiellonian Üniversitesi, Dünyanın en eski üniversitelerinden bir tanesi. Yaklaşık 650 yıldır faaliyette olan Jagiellonian Üniversitesi, artık Kraków şehrinin simgelerinden birisi haline gelmiş durumdadır.

Aynı zamanda Avrupa Üniversiteler BirliğiCoimbra Group ve Utrecht Network üyesi olan Jagiellonian Üniversitesinin 15. yüzyılda bile öğrencilerinin % 44’ü Polonya dışından geliyordu. Jagiellonian üniversitesi’nin kampüsleri de antik birer eser olarak koruma altında bulunuyor.

Üniversitenin hemen her fakültesi kendi branşlarında Polonya‘nın 1 numarası olarak gösterilmektedir. Jagiellonian Üniversitesinin bugün neredeyse 46 bin öğrencisi, 3.700 kişilik akademik kadrosu ve yaklaşık 500 seçkin profesörü bulunuyor ve her biri de birbirinden değerli mezunlar veriyor.

Özellikle de YÖK’ün yaptığı son denklik açıklamasından sonra, Dünyanın ilk 500 Üniversitesi içerisinde alan Üniversitelerin tercih edilmesi ayrı bir önem kazanmış durumda. Jagiellonian Üniversitesi’nin de bu sıralama içerisinde olması nedeniyle diploması dünya çapında tanınmaktadır.

Üniversitemizdeki bu bölüm için daha fazla bilgi almak, eğitim bilgilerini edinmek, yaşam koşullarını öğrenmek için hemen aşağıda ki formu doldurun sizi arayalım. Daha detaylı bilgi edinmenize olanak sağlayalım. 

Unutmayın geleceğiniz size bir TELEFON kadar yakın!

Check Icon
Scroll to Top
Check Icon