Polonya Kampüs Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Kontrol Mühendisliği ve Robotik

(GUT)Baltık Denizi kıyısındaki Gdansk şehrinde kurulu Pomeranian Bölgesi’ nin  en büyük teknik üniversitesi ve Polonya’nın  eski teknik üniversitelerinden biridir. ilk akademik yılı açılışı 4 Ekim 1904 tarihinde gerçekleşen Üniversite, 1000 yılı aşkın tarihsel bir geleneği ve büyük deniz, kültür ve bilim merkezi olan Gdańsk şehrinde kurulmuştur.

Üniversitenin 2 600 dan fazla çalışanının yanında 109 tanınmış ödül sahibi profesör,168 yardımcı profesör ve 651 asistan profesör olmak üzere 1 200 akademisyen eğitimcisi bulunmaktadır.Üniversitenin araştırma ve geliştirme başarılarının ölçüsü 2000 den fazla akademik ders kitabı, uluslar arası ISI listesi,dünyanın en tanınmış bilimsel dergilerinde yayınlanan 40’dan fazla bilimsel monografi ve  yaklaşık  300 yıllık bilime katkısı ile ölçülür.

Gdansk Teknik Üniversitesi toplam 9 fakülteden oluşan kampüsü ile mühendislik alanlarında lisans, yüksek lisans eğitiminde devamlı eğitim ve açık öğretim şeklinde bilim ve teknolojik eğitim vermektedir. Mimarlık, Kimya, Kimya, Bilişim ve Telekominikasyon, Elektrik ve Kontrol Mühendisliği, Matematik ve Fizik Bilimi, İnşaat ve Çevre Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Okyanus Mühendisliği ve Gemi Yapım Teknolojisi, Ekonomi ve yönetim olmak üzere 25.000 den fazla yerli ve yabancı öğrenci Gdansk Teknik Üniversitesinde eğitim almaktadırlar.

GUT Bilgi İşlem Merkezi uzman departman bilgisayar laboratuarları yanı sıra iki açık laboratuvar lokalize ile bilgi kaynakları açısından öğrencilere geniş bir erişim  sağlar. Üniversite, 2010 yılında Gdansk Akademik Bilgi İşlem Merkezini faaliyete geçirmiştir. (CI TASK). CI TASK ve PIONIER  Teknoloji firması işbirliği ile  bilgi toplumu oluşturma amacına hizmet eden ulusal fiber optik geniş bant ağı oluşturmuşlardır. 21.yüzyılın zorlukları göz önüne alan üniversite, 1344 işlemcili ‘(5 376 çekirdek)  Polonya’daki en güçlü süper bilgisayar kümesi olan GALERA sistemini makinelere adapte ve monte etmiştir. GALERA sistemi Dünyadaki ilk 500 bilimsel buluş listesinde yer almıştır..

Eğitim: Gdansk Teknik Üniversitesi 9 fakültede 29 dalda eğitim bölümleri seçme olanağı sunmaktadır.Biz öğrenciler için seçilecek derslerin geniş bir yelpazede sunar.Kişisel ihtiyaçlara bağlı olarak belirlenmiş olan eğitim programı  bireylerin çeşitlendirilmiş ilgi alanına uygun bir şekilde eğitime sunulur.Yüksek lisans öğrencileri için 40 farklı çalışma alanlarının yanı sıra, MBA çalışmaları sunulmaktadır.Lehçe eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler için kurslar düzenlenmekte ve buna uygun  ders programları yabancılar için hazırlanmıştır.öğrenmek isteyenler için de uygun bir ders vermek için hazırlanmıştır..

Modern laboratuarlar, kütüphane ve spor tesisleri ücretsiz olarak öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Bunun dışında öğrenciler 60 civarında bilimsel araştırma ekibine, dil kulübüne ve çeşitli öğrenci organizasyonlarına iştirak edebilirler. Üniversitenin Uluslararası İlişkiler Ofisi yabancı öğrencilere destek vermek amacı ile  Erasmus Öğrenci Ağı başvuru sürecinin her aşamasında profesyonel bir yardım hizmet sunmaktadır.

Uluslararası işbirliği. Üniversite; tüm dünyada 300’den fazla teknik okul ve kurumlar ile bilimsel araştırma ve eğitim alanlarında işbirliği yapmaktadır.Üniversite bilim adamları ders vermek veya çeşitli yabancı akademik kuruluşlarda bilimsel araştırmalarda bulunmak için uluslararası değişim programlarına katılmaktadırlar. Her yıl, iki yüzden  fazla öğrenci uluslararası işbirliği sayesinde çifte diploma sahibi olarak mezun olmak için Polonya dışına gitmektedir. Üst düzey eğitim sonunda diploma sahibi olan mezunlar bilimsel başarıları nedeni ile  Asya, Avrupa, Amerika ve Avustralya gibi dünyanın farklı yerlerindeki uluslararası holding ve kurumlarında üst düzey yöneticilik pozisyonlarına sahip olurlar.

Üniversitemizdeki bu bölüm için daha fazla bilgi almak, eğitim bilgilerini edinmek, yaşam koşullarını öğrenmek için hemen aşağıda ki formu doldurun sizi arayalım. Daha detaylı bilgi edinmenize olanak sağlayalım. 

Unutmayın geleceğiniz size bir TELEFON kadar yakın!

Check Icon
Scroll to Top
Check Icon