Polonya Kampüs Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Uluslararası İlişkiler

Dünya’nın en iyi 500 üniversitesi arasında bulunmaktadır.
Varşova Üniversitesi Polonya’daki üniversiteler arasında en yüksek sıralamaya sahip olan 2 üniversiteden biridir. Aynı zamanda YÖK’ün de güvenilir bulduğu Shanghai Ranking’e göre 2003-2014 yılları arasında Dünya’nın en iyi 500 üniversitesi arasında 301-400 arası dilimde gösterilmiştir.

Neden Varşova Üniversitesi?

  • Dünyanın en iyi bilim adamlarından eğitim alabilme
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinin birisinde eğitim alınabilme imkanı
  • Dünyanın en başarılı öğrencileri ile birlikte kaliteli eğitim alabilme
  • Saygın bir üniversitenin diplomasına sahip olabilme şansı
  • ve bunun gibi bir çok seçenek bulunmaktadır.

Her yıl 60.000 öğrenci Varşova Üniversitesinde eğitim almaktadır. Aynı şekilde Varşova Üniversitesi Avrupa Birliği, AEA ve benzeri kurumların finanse ettiği uzay bilimden arkeolojiye 200 birbirinden farklı uluslararası araştırmaya da daimi destek vermektedir.

Varşova Üniversitesinin en güzel yanlarından bir tanesi, bir çok alanda İngilizce eğitim imkanı sunmasıdır. Varşova Üniversitesinde profesör ve akademisyen sayısının oldukça yüksek olması, üniversitesitenin prestijini göstermektedir. Varşova Üniversitesinde ortalama 3000 akademisyen , 1000 e yakın profesör bulunmaktadır.

Varşova Üniversitesinin en güzel yanlarından bir tanesi de, bir çok farklı ülkeden yabancı öğrenci sayısının yüksek olmasıdır. Bunun yanında Varşova Üniversitesinde Türkçe doktora da yapılabiliyor olması, Türkiye için Varşova üniversitesinin önemini göstermektedir. Varşova Üniversitesinde 20 Fakülte ve 20’den fazla araştırma birimi bulunmaktadır.

Üniversitemizdeki bu bölüm için daha fazla bilgi almak, eğitim bilgilerini edinmek, yaşam koşullarını öğrenmek için hemen aşağıda ki formu doldurun sizi arayalım. Daha detaylı bilgi edinmenize olanak sağlayalım. 

Unutmayın geleceğiniz size bir TELEFON kadar yakın!

Check Icon
Scroll to Top
Check Icon